اگر قصد خرید کوادکوپتر داشته باشید یا قبلا اینکار را کرده باشید، حتما یکبار هم که شده نام سایما (به لاتین SYMA) و آوازه این شرکت به گوشتان خورده است، سایما که تاریخچه‌ای چندین ساله (از سال 2009 میلادی تاکنون) در زمینه ساخت محصولات پروازی دارد، اکنون یکی از معروف‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه ساخت کوادکوپترهای رده مبتدی و نیمه حرفه‌ای است.

این شرکت فعالیت خود را در ابتدا با تولید هلیکوپترهای تفریحی و اسباب بازی آغاز کرد و با گسترش و اقبال عمومی برای داشتن کوادکوپترهای شخصی یکی از اولین شرکت‌هایی بود که در زمینه تولید کوادکوپتر پیش قدم شد. مقر اصلی این شرکت در شهر گوانگدونگ در کشور چین است.

بد نیست بدانید در حال حاضر چین قطب تکنولوژی پروازی دنیاست و تقریبا تمام برندهای معتبر و شاخص در ساخت کوادکوپتر (مانند DJI) متعلق به کشور چین هستند، حتی فیلم سازان امریکایی نیز از محصولات این کشور برای حرفه‌ای ترین فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند!

اسم سایما از کجا آمده است؟

اما نام این شرکت از کجا آمده و سایما (یا سیما) دقیقا به چه معناست؟
سایما نام پرنده‌ای تیز و سریع است که در شکار ماهی‌های کوچک و نوزادان قورباغه تخصصی فراوان دارد، این پرنده کوچک که به نوک زرد خود نیز مشهور است یکی از گونه‌های خانواده‌ای بزرگ از پرنده‌ها، به نام ماهی خورک‌ هاست (پرنده‌هایی که ماهی خوار هستند – به انگلیسی kingfisher).

این گونه جذاب اولین بار توسط جراح و طبیعت گرد فرانسوی در سال 1827 در گینه نو پیدا شد. محل زندگی این گونه در مناطق نیمه کوهستانی گینه نو و شبه جزیره یورک واقع در شمال شرقی استرالیاست.

احتمالا دقت و سرعت العمل این پرنده‌ در شکار ماهی‌های رودخانه‌ای، مهمترین دلیل انتخاب این نام از سوی شرکت سایما است تا به نوعی احساس اقتدار و دقت در پرواز را در ذهن مخاطبان کنجکاو خود ایجاد کند.

اما برای تکمیل اطلاعات بد نیست که بدانید سایما در فرهنگ یونان یکی از نام‌های بامعنی و خوش یمن برای انتخاب نام دخترهای تازه متولد شده نیز هست (در فرهنگ یونان این نام نماد طلوع و سرسبزی است)

اسم سایما از پرنده ای از گونه ماهی خورک ها گرفته شده است - دلیل شهرت کوادکوپترهای سایما کیفیت مناسب آنهاست

اکنون بهتر از هرکسی دیگر می‌دانید که سایما دقیقا به چه معناست و دفعه بعدی که کوادکوپتر سایما خود را به پرواز در می‌آورید با توضیح اطلاعاتی که درباره این شرکت و نام آن دراختیار دارید بیش از پیش می‌توانید تماشاگران پرواز خود را مجذوب اطلاعات و مهارت خود کنید…!

پرواز خوبی داشته باشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.